chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей М.П.Стельмаха

  • 22341, Вінницька обл., Літинський р-н,с. Дяківці
Про музей:

У селі Дяківці 1912 р. народився Михайло Панасович Стельмах, що прославився перш за все, як знавець найтонших порухів душі простої людини. Він – автор багатьох відомих творів, серед яких «Велика рідня» «Хліб і сіль», «Правда і кривда», «Кров людська – не водиця» «Гуси-лебеді летять», «Щедрий вечір» та багато інших. Саме він перший почав публічну розмову про факт «незрозумілого» голоду 1932—1933 рр. в Україні ще у глухі брежнєвські часи. У творі «Чотири броди» (1978) він примушує українське суспільство згадати про його жертви, вказує на тих, хто брав участь в організації штучного голоду на селі.

М. Стельмах свого часу чимало зробив для розквіту своєї «криниці душі». Приміром на кошти із його Шевченківської премії було збудовано сільську школу.

Свято бережуть односельці пам’ять про свого славетного земляка. Є у Дяківцях вулиця письменника, в одному з дворів стоїть доглянута отча хата і стара дідівська клуня. А до 77-ї річниці від дня народження майстра слова був відкритий у селі літературний музей його імені. За рішенням Вінницької обласної ради літературно-меморіальний комплекс М.Стельмаха внесено до списку перлин Поділля.

15 квітня

Інші дати
15 квітня відзначають:
  • День працівників кримінального розшуку України.
  • День фахівця з радіоелектронної боротьби.
Розгорнути
Вадим Стеценко
1914 – український композитор, скрипаль, один із засновників української скрипкової школи.
Розгорнути
Аристарх Терниченко 
1886 – український агроном, економіст і громадський діяч. Видавець першого українського сільськогосподарського часопису «Рілля». Міністр землеробства УНР
Розгорнути
Народився Георгій Береговий
(1921, с. Федорівка Полтавська область – 1995) – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу. 26-30.10. 1968 здійснив космічний політ на космічному кораблі Союз-3.
Гетьте, думи, ви хмари осінні! То ж тепера весна золота! Чи то так у жалю, в голосінні Проминуть молодії літа? Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні! (Леся Українка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...