chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Носківців

  • 23120, Вінницька обл., Жмеринський р-н., с. Носківці
Про музей:

В музеї історії села Носківці представлені експозиції що відображають культуру українського народу та традиції села: знаряддя сільськогосподарської та ремісничої праці: — орного та ручного обробітку ґрунту (сохи, рала, плуги, борони, заступи, сапи, знаряддя городництва, садівництва):

знаряддя сівби, молотьби та віяння, збирання і складання сіна (коси, серпи, мантачкн, вила, дерев'яні лопати для віяння);

знаряддя переробки сільськогосподарської продукції (ступи, жорна, соломорізки);

знаряддя обробки рослинного волокна та вовни (бательні, терниці, щітки (цергальні, пачісовні, волосяні, згребла) гребінки, кужелі, веретена, прядки, мотовила, вияшки, сівниці, верстати). народний жіночий та чоловічий одяг, взуття, предмети умеблювання селянської хати, господарського та кухонного начиння: стільці, лави, мисники, шафи, скрині, ночви, пікні діжі, кошики, солом'яники, відра, кухлі, рогачі, решета, сита, глечики, дерев'яні і глиняні миски, горщики, макітри. До другої тематичної групи відносяться гончарні вироби і знаряддя гончарного виробництва, етнографічні колекції ткацтва і вишивки.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...