chrome firefox opera safari iexplorer

Кортеліський історичний музей

  • 44111, с.Кортеліси Ратнівського району
  • Сільрада (03366)
    9-41-80
  • щодня, крім понеділка з 10.00 до 17.00
Про музей:
5 травня 1980 року разом з Меморіальним комплексом жертвам фашизму був відкритий Кортеліський історичний музей.
У залах музею експонати розповідають про історію села Кортеліси, яке вперше згадується в документах 1500 року, про організацію і діяльність партизанського руху, про „чорну середу” 23 вересня 1942 року, яка забрала життя 2875 кортелісців. Вражаючою є діорама, де перед відвідувачами оживають страшні картини кортеліської трагедії.
Серед матеріалів про дивізії 70-ї армії, які визволяли Ратнівщину, особливе місце займає військовий одяг командира 160-ї стрілецької дивізії М.Тимофєєва, нагороди, особисті речі ветеранів, листи з фронту, фотоальбоми, щоденники, зброя.
Експонуються фотографії земляків-фронтовиків, воїнів-афганців.
В експозиції подано матеріали про народного депутата  Верховної Ради України В.М. Корнелюка, який трагічно загинув 8 жовтня 1995 року.
Чільне місце в експозиції займає Книга Пам`яті, де записані імена загиблих кортелісців.
Щороку в День Перемоги і 23 вересня – у день пам`яті жертв трагедії –  у Кортелісах відбуваються мітинги по вшануванню пам`яті загиблих односельчан.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути