chrome firefox opera safari iexplorer

Музей В.І. Немировича-Данченка

  • с. Нескучне,
    Великоновоселівский район,
    Донецька область
Про музей:

Музей В.І. Немировича-Данченка – відділ Донецького обласного краєзнавчого музею був відкритий у 1992 році в будівлі-садибі М.О. Корфа (1834 — 1883), педагога, організатора мережі шкіл в Олександрівському та Маріупольському повітах Катеринославської губернії. (Донька М.О. Корфа Катерина Миколаївна після смерті батька успадкувала садибу в с. Нескучне і вийшла заміж за В.І. Немировича-Данченка).
Н.А. Корф (1834—1883 р.) – барон, земський діяч, педагог, творець нової сільської школи «корфскої трьохзимки», багато сил віддав на створення мережі шкіл в Олександрівському і Маріупольському повітах Катеринославської губернії. Протягом 30 років садиба в с. Нескучне стала улюбленим місцем відпочинку й творчої роботи В.І. Немировича-Данченка.

В експозиції музею представлені театральні костюми, деталі декорацій, програми й афіші МХАТа, ескізи декорацій. Експонуються матеріали, які розкривають чеховську тематику в творчості Немировича-Данченка. У рамках клубу «У Немировича» проводяться традиційні зустрічі з діячами культури й мистецтва.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...