chrome firefox opera safari iexplorer

Музей В.І. Немировича-Данченка

  • с. Нескучне,
    Великоновоселівский район,
    Донецька область
Про музей:

Музей В.І. Немировича-Данченка – відділ Донецького обласного краєзнавчого музею був відкритий у 1992 році в будівлі-садибі М.О. Корфа (1834 — 1883), педагога, організатора мережі шкіл в Олександрівському та Маріупольському повітах Катеринославської губернії. (Донька М.О. Корфа Катерина Миколаївна після смерті батька успадкувала садибу в с. Нескучне і вийшла заміж за В.І. Немировича-Данченка).
Н.А. Корф (1834—1883 р.) – барон, земський діяч, педагог, творець нової сільської школи «корфскої трьохзимки», багато сил віддав на створення мережі шкіл в Олександрівському і Маріупольському повітах Катеринославської губернії. Протягом 30 років садиба в с. Нескучне стала улюбленим місцем відпочинку й творчої роботи В.І. Немировича-Данченка.

В експозиції музею представлені театральні костюми, деталі декорацій, програми й афіші МХАТа, ескізи декорацій. Експонуються матеріали, які розкривають чеховську тематику в творчості Немировича-Данченка. У рамках клубу «У Немировича» проводяться традиційні зустрічі з діячами культури й мистецтва.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути