chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Г.Я. Сєдова

  • вул. Сєдова, 1,
    с. Сєдове,
    Новоазовський район,
    Донецька область,
    87632
Про музей:

Музей Г.Я. Сєдова був відкритий 8 липня 1990 р. Двоповерхова будівля музею, яка схожа на силует вітрильника, була спеціально побудована за проектом В. Соломіна та О.Плєскова.

Георгій Сєдов (1877 — 1914) – син азовського моряка з хутора Крива Коса. Сєдов був обраний діючим членом Російського географічного, а згодом і Російського астрономічного товариств. Г.Я. Сєдов був нагороджений орденами «Святої Анни III ст.» та «Святого Станіслава III ст.».
Музей Г.Я.Сєдова за всіма історичними мірками ще молодий. В 2005 році минуло 15 років від дня утворення музею. В 90-ті роки фонди музею нараховували лише 300 експонатів. Сьогодні кожний, хто зайде в експозиційні зали, може переконатися, що за 18 років кількість експонатів збільшилася в кілька разів. Зараз у зібраннях музею зберігається приблизно дві тисячі експонатів. У музеї створені особисті архіви Г.Я.Сєдова, И.Д.Папаніна, С.О.Макарова.

Експозиційний розділ «Г.Я. Сєдов – першопрохідник Арктики» простежує найважливіші етапи життя й діяльності керівника першої російської експедиції до Північного полюса. Документи, фотокартки, коштовні реліквії, представлені в музеї, розповідають про організовану нашим земляком експедицію.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...