chrome firefox opera safari iexplorer

Музей соляної промисловості

  • м. Соледар
Про музей:

У місті Соледарі працює Музей соляної промисловості. До розряду незвичайних він належить тому, що розташований під землею, на глибині 288 м, в одній із відпрацьованих соляних підземних гірничих виробок шахти №3 ДП «Артемсіль». Тут для численних бажаючих доторкнутися до багатовікової історії, для тих, хто хоче дізнатися, як кілька мільйонів років тому зароджувалося життя на нашій зеленій планеті, відкрито екскурсійний маршрут.
Відвідування соляного царства не лише пізнавальне, але ще й дуже корисне для здоров'я. Підземне повітря, насичене соляними частинками, має на людський організм значний оздоровчий вплив.

Музей співпрацює з Артемівським краєзнавчим музеєм, який має в своєму розпорядженні велике зібрання безцінних матеріалів про розвиток соляної промисловості, а також з іншими музеями, краєзнавцями та приватними особами. Є плани в найближчому майбутньому організувати спільні виставки рідкісних експонатів. Співробітники Музею соляної промисловості постійно працюють над тим, щоб люди приходили сюди знову і знову за новими неповторними враженнями, які навряд чи одержиш сидячи біля комп'ютера чи телевізора.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...