chrome firefox opera safari iexplorer

Музей соляної промисловості

  • м. Соледар
  • 050-608-90-70, 050-802-07-07
Про музей:

У місті Соледарі працює Музей соляної промисловості. До розряду незвичайних він належить тому, що розташований під землею, на глибині 288 м, в одній із відпрацьованих соляних підземних гірничих виробок шахти №3 ДП «Артемсіль». Тут для численних бажаючих доторкнутися до багатовікової історії, для тих, хто хоче дізнатися, як кілька мільйонів років тому зароджувалося життя на нашій зеленій планеті, відкрито екскурсійний маршрут.
Відвідування соляного царства не лише пізнавальне, але ще й дуже корисне для здоров'я. Підземне повітря, насичене соляними частинками, має на людський організм значний оздоровчий вплив.

Музей співпрацює з Артемівським краєзнавчим музеєм, який має в своєму розпорядженні велике зібрання безцінних матеріалів про розвиток соляної промисловості, а також з іншими музеями, краєзнавцями та приватними особами. Є плани в найближчому майбутньому організувати спільні виставки рідкісних експонатів. Співробітники Музею соляної промисловості постійно працюють над тим, щоб люди приходили сюди знову і знову за новими неповторними враженнями, які навряд чи одержиш сидячи біля комп'ютера чи телевізора.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути