chrome firefox opera safari iexplorer

Музей партизанської слави

  • 10014, Житомирська область, Овруцький район, с.Словечне
Про музей:

Будівництво музею розпочалося у 1961 році і велося народним методом жителями колишнього районного центру і навколишніх сіл.

До 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була проведена повна реекспозиція музею, яка відкрилась для відвідувачів 9 травня 1985 року. Нова експозиція розміщена у п'яти залах.

Увагу відвідувачів привертає діорама «База Житомирського партизанського з'єднання ім. Щорса», а також зал, де експонуються предмети партизанського побуту: саморобний млин, гармонь, постоли, фляги та ін.

Серед унікальних експонатів — шкіряна куртка С.Ф. Малікова, партизанський парашют; особисті речі народної поетеси, колишньої партизанської зв'язкової О.Ф. Добахової; документи славного сина словацького народу, Героя Радянського Союзу капітана Яна Наліпки (Репкіна).

У розділі експозиції по сучасності подано матеріали про земляків — воїнів-інтернаціоналістів та героїв-чорнобильців. Фонд музею складають понад 1200 одиниць зберігання. Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків, працюють кінолекторії, проводяться зустрічі з учасниками партизанського руху у краї, цикли уроків пам'яті, мужності та слави.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...