chrome firefox opera safari iexplorer

Музей партизанської слави

  • 10014, Житомирська область, Овруцький район, с.Словечне
  • (248) 5-12-41
  • щодня, крім понеділка з 10.00 до 18.00
  • для дорослих - 1 грн., для дітей та пільгових категорій відвідувачів - 50 коп.. Вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів становить 7 грн. Кожна остання субота місяця - день безкоштовного сімейного відвідування музею.
Про музей:

Будівництво музею розпочалося у 1961 році і велося народним методом жителями колишнього районного центру і навколишніх сіл.

До 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була проведена повна реекспозиція музею, яка відкрилась для відвідувачів 9 травня 1985 року. Нова експозиція розміщена у п'яти залах.

Увагу відвідувачів привертає діорама «База Житомирського партизанського з'єднання ім. Щорса», а також зал, де експонуються предмети партизанського побуту: саморобний млин, гармонь, постоли, фляги та ін.

Серед унікальних експонатів — шкіряна куртка С.Ф. Малікова, партизанський парашют; особисті речі народної поетеси, колишньої партизанської зв'язкової О.Ф. Добахової; документи славного сина словацького народу, Героя Радянського Союзу капітана Яна Наліпки (Репкіна).

У розділі експозиції по сучасності подано матеріали про земляків — воїнів-інтернаціоналістів та героїв-чорнобильців. Фонд музею складають понад 1200 одиниць зберігання. Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків, працюють кінолекторії, проводяться зустрічі з учасниками партизанського руху у краї, цикли уроків пам'яті, мужності та слави.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути