chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний будинок-музей народного художника України Андрія Коцки

  • 88000, Україна, м.Ужгород, вул.Віннична, 20
  • (03122) 3-06-91
Про музей:

Розташований цей музей в затишному куточку  старого  Ужгорода. У цьому будинку , обвитому дівочиим виноградом , з 1945 року жив і працював видатний  співець землі  закарпатської Андрій Коцка.
Меморіальний будинок-музей  народного художника України гостинно розчинив двері для відвідувачів 18 травня 1990 року. Експозиція музею побудована на матеріалах, які подарувала державі  сестра художника Ганна Андріївна Коцка. Все , що оточувало митця за життя, все, що досі пам’ятає тепло його рук створює особливу ауру мистецтва, продовжує жити в тиші музейних залів.
З роботами майстра відвідувачі мають  змогу ознайомитися в Меморіальній житловій зоні.
Інтер’єр меморіальної кімнати переносить нас в далекі 30-ті та 40-ві роки20-го століття. Затишна кімната , меблі, начиння, все, що оточувало митця за життя, дають змогу уявити тогочасний побут художника.
Тут ми можемо познайомитися з такими роботами як:  «Зима . Неділя у с.Тихому», 1933 р. та  «Старий Ужгород», 1952 р.   
Особливою окрасою меморіального будинку-музею А.А. Коцки є невеликий по території, але вдало розташований мальовничий сад, в якому розміщено багато плодових дерев та кущів, а також рідкісних декоративних видів європейської та місцевої флори.
Своєрідна чарівність  куточку давнього Ужгорода назавжди залишається в серцях тих, хто прийшов уклонитися пам’яті великого майстра переливчастих ліній, душа якого живе і буде жити в його полотнах.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути