chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний будинок-музей народного художника України Андрія Коцки

  • 88000, Україна, м.Ужгород, вул.Віннична, 20
Про музей:

Розташований цей музей в затишному куточку  старого  Ужгорода. У цьому будинку , обвитому дівочиим виноградом , з 1945 року жив і працював видатний  співець землі  закарпатської Андрій Коцка.
Меморіальний будинок-музей  народного художника України гостинно розчинив двері для відвідувачів 18 травня 1990 року. Експозиція музею побудована на матеріалах, які подарувала державі  сестра художника Ганна Андріївна Коцка. Все , що оточувало митця за життя, все, що досі пам’ятає тепло його рук створює особливу ауру мистецтва, продовжує жити в тиші музейних залів.
З роботами майстра відвідувачі мають  змогу ознайомитися в Меморіальній житловій зоні.
Інтер’єр меморіальної кімнати переносить нас в далекі 30-ті та 40-ві роки20-го століття. Затишна кімната , меблі, начиння, все, що оточувало митця за життя, дають змогу уявити тогочасний побут художника.
Тут ми можемо познайомитися з такими роботами як:  «Зима . Неділя у с.Тихому», 1933 р. та  «Старий Ужгород», 1952 р.   
Особливою окрасою меморіального будинку-музею А.А. Коцки є невеликий по території, але вдало розташований мальовничий сад, в якому розміщено багато плодових дерев та кущів, а також рідкісних декоративних видів європейської та місцевої флори.
Своєрідна чарівність  куточку давнього Ужгорода назавжди залишається в серцях тих, хто прийшов уклонитися пам’яті великого майстра переливчастих ліній, душа якого живе і буде жити в його полотнах.

6 квітня

Інші дати
Народився Микола Скліфосовський
1836, м.Добосари, Молдова - 1904), визначний військово-польовий хірург. Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.
«Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні». ……. Сьогодні усе для тебе — Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба — Гляди ж не проспи!» (Василь Симоненко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...