chrome firefox opera safari iexplorer

Держнянський районний історичний музей

  • м. Деражня вул. Миру 42
Про музей:

Держнянський районний історичний музей був створений в 1977 році. Його експонати були державною власністю і належали до державної частини музейного фонду України. Після проголошення незалежності в Україні  частина цих експонатів в силу об’єктивних причин втратила свою цінність і постало питання про поновлення та заміну їх. На жаль не вирішувалась справа протягом багатьох років.
І тільки в грудні 2004 року на черговій сесії районної ради було прийнято рішення про районний краєзнавчий музей, тематика якого відповідала би вимогам часу, проведено реекспозицію музею.
Музей знову відновив свою роботу з 2005 року, він підпорядкований районному відділу культури та туризму.  В музеї створено 8 розділів, які в свою чергу мають тематичні підрозділи : «Географічне положення краю», «Природа краю», «З глибини віків», «край на шляху до незалежності» , «На рубежі тисячоліть», «Славетні імена краю». Розділ «Соціалізм: держава і людина» включає в себе два підрозділи: «Лихоліття 30-40 р.» та «За Україну , за її волю».

музеї проводяться оглядові екскурсії, які відвідують учні шкіл міста, сіл та громадськість. В лютому проведена зустріч з учасниками афганських дій, тематичний вечір «Афганістан – моя кривава рана», в травні – червні проведена виставка малюнків художника-аматора Онищака Леоніда Герасимовича. Систематично проводяться оглядові екскурсії по етнографії «Українська світлиця» .

Основні види діяльності музею: 
-                    культурно-освітня та науково-дослідницька діяльність;
-                    експозиційна, фондова , видавнича, реставраційна діяльність;
-                    пам’ятникоохоронна робота;
-                    комплектування музейних зібрань і музейних колекцій;
-                    надання консультацій з питань музейної діяльності та послуг організаціям та окремим громадянам з питань історії, культури, природи краю.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...