chrome firefox opera safari iexplorer

У Кіровограді на День незалежності відбудеться «хода вишиванок»

18 серпня 2011 о 10:05

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, у Кіровограді біля пам'ятника Т.Г.Шевченку відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України та 20-ї річниці незалежності України.

Одразу після урочистої церемонії підняття Державного Прапора України від пам’ятника Великому Кобзареві розпочнеться «Хода вишиванок», яка завершиться на площі Богдана Хмельницького святковою конкурсно-концертною програмою, повідомили у прес-службі Кіровоградської ОДА.

Обласна влада закликала всіх жителів Кіровоградщини об’єднатись з метою відзначення великого свята та вшанувати справжній український символ – традиційну вишиванку.

Двадцятеро двадцятирічних ровесників нашої Незалежності з різних куточків області пронесуть вулицями і площами Кіровограда величезну вишиванку з автентичним візерунком, який століттями прикрашав сорочки наших земляків.

Вишиванку-рекордсменку буде передано до обласного Центру народної творчості. Крім того, будуть проведені конкурси на кращу вишиванку, кращий рушник і коровай Кіровоградщини. Учасників свята очікують яскраві концертні номери та багато інших сюрпризів.

Як повідомлялося, у Львові святкування 20-ї річниці Незалежності України розпочнеться ще 20 серпня і триватиме впродовж 5-ти днів. На львів’ян та гостей міста чекають цікаві фестивалі, концерти, флеш-моби, кінопокази та багато інших різноманітних подій.

На Тернопільщині до Дня Незалежності спечуть 600-кілограмовий коровай. Для його виготовлення буде використано 600 кг борошна вищого ґатунку.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути