chrome firefox opera safari iexplorer

Дрогобицьку церкву св. Юра можуть не внести до спадщини ЮНЕСКО

26 серпня 2011 о 14:47

Одна з перлин дерев’яної української церковної архітектури – церква св. Юра XVII ст. у м. Дрогобичі – опинилася під загрозою вилучення зі списку дерев’яних церков Карпатського регіону України та Польщі, які перебувають у процесі внесення до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Керівник відділу дослідження пам’яток західного регіону Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури і туризму України, член бюро УНК IKOMOС Микола Гайда та доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка», член УНК ІКОМОС Василь Петрик 23 серпня зафіксували активне будівництво житлового будинку на території історичної плебанії при церкві Св. Юра – в охоронній зоні пам’ятки, в зоні безпосереднього візуального впливу ансамблю церкви як архітектурної домінанти.

На думку фахівців, реалізація цього будівництва суперечить як режиму охоронної зони пам’ятки так і вимогам і критеріям внесення пам’ятки до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Фото ЗІКу

Реставратори одразу ж скерували звернення до Президента УНК ІКОМОС Миколи Яковини, де, зокрема, йдеться: «Хочемо звернути Вашу увагу, що 20 серпня, згідно з інформацією ЗМІ, відбувся виїзд на територію церкви св. Юра голови ЛОДА М. Цимбалюка та нарада щодо виділення коштів на реставрацію пам’ятки і організації внесення церкви до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дивує, що представники виконавчої влади не звернули уваги на ці будівельні роботи, оскільки вже 23 серпня зафіксовано зведення першого поверху та перекриття житлового будинку. Просимо терміново поінформувати про цю кричущу ситуацію голів ЛОДА, Львівської обласної ради, Міністерство культури України та широку громадськість».

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути