chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей Львівського національного університету ім. І. Франка

  • 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337
  • (032)2394376
Про музей:

У березні 1967 р. Археологічний музей відкрив свої двері для відвідувачів. Створення музею такого профілю стало можливим завдяки ініціативі та зусиллям завідувача кабінету допоміжних історичних дисциплін Володимира Зварича і співробітників відділу археології Інституту суспільних наук Львівського університету Ігоря Свєшнікова і Лариси Крушельницької, яка й провела першу екскурсію. У відкритті музею взяли участь ректор університету М. Максимович, проректори Ф. Деркач і В. Рогаченко, професори І. Вейцківський, Д. Похилевич, А. Зашкільняк, О. Черниш та ін.

Подальший розвиток музею пов’язаний з іменами його завідувачів: Романа Чайки (у 1972–2005 рр.) і Тараса Миляна (у 2005–2006 рр.). З кінця 1960-х рр. колекція Археологічного музею поповнювалася за рахунок щорічних археологічних експедицій співробітників університету (насамперед, М. Пелещишина та Р. Чайки), а також випадково виявленими предметами, які надходили від студентів, вчителів історії, краєзнавців.

Колекція Археологічного музею включає археологічні матеріали, які охоплюють період розвитку людини починаючи від палеоліту і завершуючи пізнім середньовіччям.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути