chrome firefox opera safari iexplorer

Музей «Олеський замок»

  • 80533, Буський район, смт. Олесько, вул. Замкова, 34
  • (03264) 2-51-93, 2-51-84, 2-51-95
Про музей:

Пам’ятка архітектури XIII-XVIII ст. національного значення, єдина в Україні фортеця часів Київської Русі, побудована галицькими князями Андрієм і Левом. Розбудована руським воєводою Іваном Даниловичем. Нелегкою була доля замку: в 1838 р. він потерпів від землетрусу і наприкінці XIX ст. перетворився на руїну. Згодом був відбудований. Але в 1951 р. його майже повністю знищила пожежа. У 1969—1975 рр. замок відреставрували і пристосували під музей регіонального мистецтва X-XIII ст. Львівської Картинної Галереї. В експозиції замку представлені українська ікона, портрет, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво.

Поряд – колишній монастир капуцинів, у якому розташована експозиція ренесансної скульптури, виставочні зали, студійні фондосховища, де зберегаються колекції дерев'яної скульптури XV-XX ст. (понад 2 тис.), портрету XIV-XVIII ст. (понад 8000 експонатів), меблі ( понад 2 тис.). Площа 2000 м2. Використовується під найбільшу в Україні експозицію старого українського мистецтва.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути