chrome firefox opera safari iexplorer

Музей «Олеський замок»

  • 80533, Буський район, смт. Олесько, вул. Замкова, 34
Про музей:

Пам’ятка архітектури XIII-XVIII ст. національного значення, єдина в Україні фортеця часів Київської Русі, побудована галицькими князями Андрієм і Левом. Розбудована руським воєводою Іваном Даниловичем. Нелегкою була доля замку: в 1838 р. він потерпів від землетрусу і наприкінці XIX ст. перетворився на руїну. Згодом був відбудований. Але в 1951 р. його майже повністю знищила пожежа. У 1969—1975 рр. замок відреставрували і пристосували під музей регіонального мистецтва X-XIII ст. Львівської Картинної Галереї. В експозиції замку представлені українська ікона, портрет, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво.

Поряд – колишній монастир капуцинів, у якому розташована експозиція ренесансної скульптури, виставочні зали, студійні фондосховища, де зберегаються колекції дерев'яної скульптури XV-XX ст. (понад 2 тис.), портрету XIV-XVIII ст. (понад 8000 експонатів), меблі ( понад 2 тис.). Площа 2000 м2. Використовується під найбільшу в Україні експозицію старого українського мистецтва.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...