chrome firefox opera safari iexplorer

Художньо-меморіальний музей І. Труша

  • 79000, м. Львів, вул. І. Труша, 28
  • (032) 35-34-13
  • щоденно окрім суботи та неділі з 10.00 до 18.00
  • для учнів та студентів – 2 грн. для дорослих – 5 грн.
Варто побачити: оригінальні твори художника різних періодів : краєвиди Криму, Єгипту, Палестини, з серій "В обіймах снігу", "Сосни", "Життя пнів", твори на гуцульську тематику. Також; портрети видатних діячів української культури та родинні портрети. Архівні матеріали, листи та особисті записи Івана Труша доповнюють експозицію, побудовану за хронологічним, тематичним та жанровим принципом, з метою висвітлити багатогранний талант художника, громадського і культурного діяча.
Про музей:

Художньо-меморіальний музей Івана Труша, що є філіалом Національного музею у Львові ім. А.Шептицького, знаходиться в будинку художника спорудженому за проектом відомого архітектора О.Лупшинського.

З 1951 року тут була відкрита майстерня — музей І.Труша, якою завалувала донька художника Аріадна Згодом діти Івана Труша Аріадна та Роман подарували будинок музею з метою створення у ньому меморіальної експозиції, яка була відкрита у 1989 р., до 120-лігнього ювілею художника.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути