chrome firefox opera safari iexplorer

Пересопницькому Євангеліє виповнюється 450 років. Програма заходів

29 серпня 2011 о 09:08

Не оминуло дійство  увагу і Глави держави, який візьме участь в урочистих заходах з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія, які пройдуть в селі Пересопниця.

Прес-служба Рівненської ОДА також оприлюднила програму святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія.

О 10:00 відбудеться офіційне відкриття пішохідного туристичного маршруту (центральний вхід до комплексу), а о 12:00 – відкриття самого культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» та літературно-музичні композиції «Повернення Першокниги через 450 років» і «Світло Пересопницького Євангелія».

З 13:00 розпочнеться фестиваль поліських страв «Кулінарна спадщина».

З 14:00 до 17:00 пройде військово-історична реконструкція біля фортифікаційної споруди, показові бої, демонстрація зброї й обладунків. На цей ж час заплановані Пересопницькі читання (показ документальних фільмів, доповіді науковців, презентація ювілейної монети, погашення немаркованого конверта, виступи фольклорних колективів).

18:00гала-концерт Міжнародного фестивалю духовної музики «Блага вість Пересопниці». На завершення – церемонія нагородження.

Також упродовж дня відвідувачі зможуть ознайомитися з виставками, присвяченими історії міста Пересопниця та історії Пересопницького Євангелія, відвідати майстер-класи з ковальства, гончарства, ткацтва, лозоплетіння, соломо плетіння, взяти участь у підготовці сучасного рукопису літературного перекладу Пересопницького Євангелія.

Пересопницьке Євангеліє - визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI ст. Один із перших українських перекладів канонічного тексту четвероєвангелія.

Починаючи з 1991 року, стало традицією під час присяги президента на вірність народові України поряд з Конституцією України та Актом проголошення незалежності України класти Пересопницьке Євангеліє як найдорожчу духовну святиню.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути