chrome firefox opera safari iexplorer

Техніка чемпіона від козаків-характерників

29 жовтня 2010 о 20:14

Відродити втрачений різновид козацького бігу, який просто переверне спортивні методики і результати. За це взявся львівський неодноразовий рекордсмен Костянтин Стасюк.

Він 20 років по крихтах збирав і випробовував на собі знання наших пращурів. І тепер дасть фори у витривалості будь-якому спортсмену-чемпіону. А все завдяки так званому “плутаному бігові”, який використовували козаки-характерники, щоб збити з пантелику ворога.

Їхня хода була настільки легкою, що навіть прим’ята трава під ногами швидко випростовувавсь. Бо робота опорно-рухового апарату тут кардинально інша. Під час звичайного бігу хребет стискається, а з таким — людина навпаки, ніби виростає. Більш того вона стає легкою, а її рухи вправними і точними.

Ніндзя оволоділи схожою технікою, але вже після козаків-характерників, наполягає герой. Він готовий цьому учити. І якби розкрутити цю техніку на рівні державному, каже, та й запустити у великий спорт, Україна б запросто домінувала у світі по досягненнях.

Костянтин Стасюк, характерник-реабілітолог: “Основой всему, конечно, является техника движения. То есть, движение – это жизнь, но я добавляю – исключительно правильная форма движения – это жизнь. Так, как люди ходят, лучше бы не ходили вообще. Потому что надо уметь правильно ходить, двигаться, правильно держать позвоночник, все играет роль. Человек – это биомашина, которая должна работать, как автомобиль, исключительно правильно”.

Володимир Пилат, президент Міжнародної Федерації бойового гопака: “Його вигідно використовувати і в змаганнях по різних бойових мистецтвах, у тому числі це той же бойовий гопак. І, звичайно, що воно б дало дуже великий успіх нашим футболістам. Якщо б вони це почали вивчати, їхній ресурс був би набагато вищим. Тобто, не було б навіть видно, що вони в кінці другого тайму втомлені”.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути