chrome firefox opera safari iexplorer

Художньо-меморіальний музей Устияновичів

  • 81139, Пустомитівський район, с. Вовків
  • (03230) 5-51-10
Про музей:

Музей був відкритий 29 вересня 1991 р. як філія Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Музей розташований у колишній хаті-плебанії, службовому приміщенні для священиків місцевої церкви. Саме тут, у родині священика Миколи Устияновича, знаного письменника та поета, народився Корнило Устиянович — відомий український художник та громадський діяч.

Умовно експозицію музею можна розділити на три частини: розділ, присвячений Миколі Устияновичу; розділ, де представлені матеріали про Корнила Устияновича та копії його картин («Шевченко на засланні», «Мазепа на переправі», «Бойківська пара», «Автопортрет» та ін.), та матеріали, які розповідають про діяльність Франтішека Ржегоржа — чеського етнографа, якого називають «апостолом слов’янського єднання».

Територія музею —1 гектар старого саду з фруктовими деревами, травами та квітами — створює тут особливо затишну атмосферу. Криниця на музейному подвір’ї є найглибшою в цілому селі. У дерев’яному шпихлірі — колишньому приміщенні для збереження зерна — сьогодні розміщена етнографічна експозиція: народний одяг, ужиткові знаряддя праці, прялки, веретена, лампи, посуд, скрині та ін. Світлиця — частина колишньої стодоли — є приміщенням для виставок, творчих зустрічей, конференцій. Особливу атмосферу музею творить кухня в хаті-плебанії з давньою піччю — місце, де можна випити чаю чи молока, спекти яблуко з місцевого саду.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути