chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вперше проведуть спеціалізований аукціон графіки

27 вересня 2011 о 10:00

Графіка зародилася ще на стінах печер, еволюціонувала й виборола свою нішу в мистецтві. Наскільки поціновують її українські колекціонери — покаже аукціон, який аукціонний дім «Дукат» проведе 1 жовтня.

До цієї кульмінаційної події графічні творіння можна побачити на передаукційнній виставці в Музеї сучасного мистецтва України, яка триватиме до 30 вересня. У музеї експонується 120 робіт, датованих ХХ—ХХІ ст., якi створили переважно українськi та росiйськi митцi.

Збирали експонати понад півроку. Чимало творінь не пройшли «кастинг», часом пильні мистецькі очі вагалися в автентичності робіт. Серед топ–творінь — графіка Єрмилова, Богомазова, Ройтбурда, Буряковської та інших відомих художників. Наявна й акварель Лимарєва, роботи якого нечасто зустрічаються на арт–ринку. Найдорожче творіння — Вільгельма Котарбінського «Жертва», цей лот стартує від 9 тисяч доларів.

«Якийсь час «мистецтво на папері» перебувало в тіні, хоча у всьому світі проводять аукціони графіки. У радянські часи колекціонування графічних робіт вважали елітарним. Думаю, українське арт–товариство вже дозріло до шанування такого мистецтва. Готувалися не стільки до аукціону, скільки до культурної події», — зізнається співзасновник «Дуката» Леонід Комський.

Передаукціонна виставка — світ антитези: монохромні творіння контрастують із кольоровими, зрозумілі образи — із неординарними, метафоричними.

Графічні твори на різний смак, виконані «різнобарвними» техніками: олівець, гуаш, вугілля, туш, акварель, літографія, ліногравюра, офорт, мішана техніка. На папері спроектовані й авторські бачення популярних казок «Попелюшка», «Ріпка», «Снігова Королева». Прикметно, що серед тематичного розмаїття графік чільне місце посідають сюжети з українського життя, культури, літературних творів («Енеїди», «Слова о полку Ігоревім»).

«Приємно, коли пропагують вітчизняне мистецтво. Комплекс меншовартості українців треба викорінювати. Ця подія важлива не тільки для «Дуката», а й для усвідомлення місця України в цьому світі», — вважає ліцитатор Анатолій Борсюк.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути