chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра Аккерманська фортеця відчинить свої ворота для глядачів

07 жовтня 2011 о 12:37

Спільний проект телеканалу ТВі та Голови оргкомітету акції «7 чудес України» Миколи Томенка триває. Після хорошого старту 10 вересня, «7 чудес України з Миколою Томенком» підкорили тисячі глядацьких сердець: програми міцно тримають лідерство в рейтингах каналу.

Після знайомства з палацом у КачанівціЗбаразьким замком,  Генуезькою фортецею та Митрополичим палацом,   вітчизняні глядачі вп’яте отримують шанс вийти за рамки доступного: у суботу, 8 жовтня,  о 20:00  всі охочі матимуть змогу дізнатися непересічні факти про одне з наймогутніших та найцікавіших укріплень Півдня – Аккерманську фортецю.

Ведучий Микола Томенко разом зі знімальною групою нададуть чудову можливість оцінити непересічні легенди древньої будови: чи дійсно римський поет Овідій жив у башті, яка тепер названа на його честь? Чи мають відношення до фортеці масони  і яким  чином  в архітектурі оборонної конструкції відображається  їх вплив?  Як описала Аккерманську фортецю у  своїх листах Леся Українка, яка бувала тут двічі?

У різний час укріплення відвідали багато відомих особистостей. Максим Горький, Адам Міцкевич, Іван Нечуй-Левицький приїжджали помилуватися красою Білгород-Дністровських укріплень, а Олександра Пушкіна фортеця навіть наштовхнула на написання одного зі своїх творів «К Овидию».

Про унікальність цієї споруди свідчить і той факт, що свого часу тут було знято близько 30 фільмів, серед яких «Отелло», «Капітан Немо», «Мушкетери: 30 років потому»…

Для тих, хто не матиме можливості переглянути програму у суботу, вона з’явиться в повторі: у неділю  о 3:45 та о 13:10, а у понеділок о 15:30.

Відео програми можна переглянути тут.

Нагадаємо, з 10 вересня на телеканалі «ТВі» розпочався цикл телепередач, присвячених фіналістам всеукраїнського конкурсу «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України». Вже за рік відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України».

Зараз триває третій етап акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

22 серпня серед 138 претендентів з усіх областей України експерти обрали 21 фіналіста: 7 найкращих замків, 7 найкращих фортець та 7 найкращих палаців.

За умовами конкурсу, остаточних переможців акції буде визначено шляхом експертного та Інтернет-голосування (50/50).

Триватиме голосування до 1 грудня 2011 року, а  обрати власну сімку переможців та віддати за них свій голос можна на офіційному сайті акції http://7chudes.in.ua.

 "Рідна країна", фото - Євгена Волокіна

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути