chrome firefox opera safari iexplorer

Цього тижня дізнаваймося про Лівадійський палац та фортецю у Меджибожі

28 жовтня 2011 о 11:49

Українці цікавляться своєю культурно історичною спадщиною – це теорема, яка хоч  і не потребує доказів, але все ж вдало підтверджена. Спільний проект телеканалу ТВі та Голови оргкомітету акції «7 чудес України» Миколи Томенка, який підкорив тисячі глядацьких сердець, твердо лідирує в рейтингах каналу.

Щотижня вітчизняні глядачі дізнаються нові факти, непересічні історії і таємничі легенди про місця, які назавжди ввійшли до культурно-історичної спадщини України та світу.

Перші дев’ять програм вже з’явилися в ефірі, а на цих усі бажаючі отримають шанс побачити унікальні кадри про найвідомішу фортифікаційну споруду Хмельниччини та легендарну резиденцію у Ялті: у суботу, 29 жовтня о 20:02, до вашої уваги буде представлена непересічна історія Лівадійського палацу, а у неділю, 30 жовтня, о 20:00 мова піде про древню фортецю у  Меджибожі.

Окрім того, цієї неділі знімальна група на чолі з ведучим Миколою Томенком нададуть глядачам ексклюзивну можливість ознайомитися з 6-ма музейними залами, де працюють такі постійні експозиції, як «Український традиційний одяг подолян в обрядах та звичаях»; «Творчість українських художників і скульпторів другої половини XX століття» та інші.

Натомість, у суботу вдасться пройти стопами історії розвитку Лівадійського палацу-резиденції, який став місцем проведення Ялтинської конференції (1945 р.), де керівники трьох держав антигітлерівської коаліції – СРСР, США і Великої Британії, обговорювали питання повоєнного світового устрою…

Для тих, хто не матиме можливості переглянути програми у прем’єрний час, суботній випуск покажуть у неділю в повторі о 4:00, а недільний – в понеділок о 15:30.

Нагадаємо, що загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України». Вже за рік відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України».

Зараз триває третій етап акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

22 серпня серед 138 претендентів з усіх областей України експерти обрали 21 фіналіста: 7 найкращих замків, 7 найкращих фортець та 7 найкращих палаців.

За умовами конкурсу, остаточних переможців акції буде визначено шляхом експертного та Інтернет-голосування (50/50).

Триватиме голосування до 1 грудня 2011 року, а  обрати власну сімку переможців та віддати за них свій голос можна на офіційному сайті акції http://7chudes.in.ua.

«Рідна країна»

16 березня

Інші дати
Народився Юрій Дараган
(1894, м. Єлисаветград, тепер Кіровоград - 1926) - український поет, автор збірки "Сагайдак".
Розгорнути
Народився Микола Бурачек
(1871, с.Летичів Хмельницька область – 1942) – український житвописець, театральний художник, письменник, мистецтвознавець. Присвятив себе створенню образів української природи. Активний дослідник живописної спадщини Т.Шевченка.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська
(1882, м. Харків – 1931) – українська поетеса і педагог. Авторка поетичних збірок «Туга за сонцем», «Сонце з-за хмар», «Пісня життя», «Моєму краю», «Пробудження».
Мені зрідні осяйне Чорне море: Мов океан, весела й вільна я, Із краю в край, де поле і де гори, Луна мій спів, літа душа моя. І вічно юні думи без вагання Біжать, і йдуть, і товпляться в мені, І, як орли, щезають вдалині, І в душах будять бурні хвилювання... (Христина Алчевська)
Розгорнути

Новини Дивитися всі