chrome firefox opera safari iexplorer

Стали відомі цифри та рекорди реконструкції «Олімпійського»

07 жовтня 2011 о 11:50

До відкриття Національного спорткомплексу «Олімпійський» залишилось кілька десятків годин. Під час перебудови головного стадіону країни було виконано чимало унікальних операцій, поставлено чимало «будівельних» рекордів.

«Проспорт» пропонує повернутись до історії будівництва і перерахувати вражаючі цифри з трирічної реконструкції головної арени Євро-2012, на якій 1 липня 2012 року буде відомий новий чемпіон Європи з футболу.

— 119 тисяч кубометрів бетону використано на конструктивні роботи;

— 100 тисяч квадратних метрів граніту пішло на оздоблення НСК та прилеглої території;

— 48 тисяч квадратних метрів — площа покриття навісу над трибунами;

— 12 тис квадратних метрів фасаду засклено;

— 40 кілометрів — загальна довжина вантів;

— 760 тонн — сукупна вага всієї вантової системи;

— 608 потужних прожекторів, встановлених на даху, формують систему освітлення;

— Із 88 повнодіапазонних і 80 низькочастотних мереж складається система озвучування чаші стадіону;

— 4,4 трильйонів кольорів відображає світлодіодне табло, найбільше в Україні;

— 43 кіосками швидкого харчування обладнана система обслуговування вболівальників. Завдяки стаціонарній фабриці-кухні на арені одночасно зможуть нагодувати 60 тисяч гостей: 4 000 гостей у VIP-зоні і 54 тисяч осіб у фаст-фудах.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути