chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відбувся фестиваль гумору «Веселі копачі»

10 жовтня 2011 о 09:36

Організатори: управління культури і туризму Львівської облдержадміністрації, Львівський державний обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи, відділ культури і туризму Миколаївської РДА, Миколаївський районний народний дім, Міський палац культури. Меценат фестивалю: Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце».

Близько двадцяти колективів Львівщини взяли участь у фестивалі «Веселі копачі», який вже встиг стати візитівкою Миколаївщини. Як розповіла керівник відділу культури і туризму Миколаївської РДА Ірина Іваночко перфоменс проводиться з метою розвитку мистецтва української естради, підвищення професійної майстерності виконавців, популяризації кращих творчих здобутків митців, які працюють в жанрі сатири і гумору, збереження традицій українського гумору. З кожним роком фестиваль набирає обертів, тому шукаються нові форми проведення. Так, цьогоріч у межах свята гумору вперше пройшов конкурс національної страви в якому взяли участь чотири сільські ради Миколаївщини: Тростянецька, сіл Гонятичі, Бродки та смт. Новий Розділ.

Журі, дегустуючи оригінальні смаколики, оцінювало й оформлення страв. Вердикт звучав так: вміли смачно приготувати і гарно подати усі учасники. Та найоригінальнішими були ґаздині з с. Гонятичі та с. Бродки. Тож переможці отримали призи: набори посуду, а дві інші громади – електрочайники. Вручив їх голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, який переконаний: народ, що вміє сміятися над собою не безнадійний, а людина яка сміється – любить життя.

Фестиваль проводився у таких номінаціях: танець, пісня, фольклор, літературний жанр. Найбільше оплесків у залі зібрали: Народний ансамбль народної музики м. Миколаїв, керівник Володимир Начевний, які виконали низку жартівливих пісень; Народний театр Золочівського районного Народного дому з літературним капусником «Кайдашеві сини» та сатиричною мініатюрою «Батьківське благословення»; Зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» Новороздільського міського будинку культури «Молодість» з жартівливими танцями «Коломийка» та «Куховари»; гумористична сценка «Інтернет – це сила» у виконанні Віри Батіг та Оксани Данило з Яворівського районного Народного дому; гуморески з репертуару Романа Солила в інтерпретації Назара Сеника з Городоцького районного народного дому; танцювальна композиція «Із сиром пироги» зразкового танцювального колективу «Фортуна» Народного дому селища Розділ. Цікавими були виступи Мирослави Крижанівської з с. Станківці Миколаївського району; Народного театру Перемишлянського районного Народного дому з уривком п’єси Пантелеймона Куліша «Мина Мазайло»; Олега Трубича з Жидачівського району, який читав гуморески Павла Глазового та гуморески у виконанні Олесі Собчишин з с. Красів Миколаївського району; драматичного колективу «Планета мрій» з смт. Новий Розділ; Пустомитівського гурту «Життя прекрасне» з жартівливими піснями.

Переможцями V фестивалю гумору «Веселі копачі» стали: І місце – колектив «Намисто» із Стрийського районного Народного дому, ІІ місце – гурт «Насолода» з с. Лопатин Радехівського району, ІІІ місце – Народний театр с. Оброшино Пустомитівського району. Всі учасники були нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками, а переможці дипломати та цінними призами.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути