chrome firefox opera safari iexplorer

Херсонщина відзначила 300-річчя Олешківської Січі

17 жовтня 2011 о 14:28

15 жовтня в місті Цюрупинськ Херсонської області відзначили 300-річчя з дня заснування Олешківської Січі.

Заходи проходили в двох місцях: на території історичного поселення козаків – Олешківської Січі і в самому районному центрі.

У заходах взяли участь представники козацьких організацій з різних регіонів, у рамках святкування відбувся показ сучасної військової техніки, козацькі ігри і історичні вікторини, виступи самодіяльних народних колективів.

Розважальну програму склали: театралізований фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу”, посвячення у козачата, театралізована ігрова програма «Козацькі забави», театралізований екскурс в історію козацької доби, конкурс жіночої краси «Я козачка твоя», конкурс «Візитна картка», конкурс з оздоблення куренів, конкурс на кращу козацьку страву, виступи художніх колективів, спортивні змагання, виступи колективів козацького рукопашного бою, бойового гопака, гирьовиків, фаєр-шоу, феєрверк і етнодискотека.

Довідка

Олешківська Січ була заснована у 1711 році після руйнування російськими військами у 1709 році Старої Чортомлицької Січі. Це була територіально-військова організація запорізьких козаків України у володіннях Кримського ханства. Саме тут була створена перша в світі конституція — «Конституція прав і свобод Запорізького війська», більш відома як «Конституція Пилипа Орлика».

Олешківська Січ проіснувала до 1734 року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути