chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні презентують «Три історії Галичини»

09 листопада 2011 о 11:26

15 — 21 листопада у Києві, Харкові, Львові, Чернівцях та Одесі відбудуться покази документального фільму «Три історії Галичини», режиссерами якого є українка Ольги ОНИШКО і ліванка Сара ФАРГАТ.

Як повідомили УНІАН організатори, у рамках показів стрічки відбуватиметься обговорення актуальних тем фільму за участю представників студентської молоді, етнічних спільнот, громадських діячів, місцевої влади та інших членів громадськості.

Творці «Трьох історій Галичини» розповідають, що у стрічці йдеться про три людських долі під час Другої світової війни на Галичині: українську, єврейську та польську. Опинившись між Гітлером і Сталіним, кожен із героїв своєї історії, ризикуючи життям, діяв згідно з обставинами, які складалися на той час.

Стрічка «Три історії Галичини» уже демонструвалася у кінотеатрах США, Канади, Німеччини, Велиокї Британії та Франції.

Покази та обговорення з відеозаписом відбуватимуться за наступним графіком:

15 листопада – Київ (кінотеатр «Кінопалац», вул. Інститутська 1, 19.00), модератор дискусій Юрій МАКАРОВ;

16 листопада – Харків (єврейський культурний центр «Бейт Дан», вул. Тобольська 46, 18.00), модератор дискусій Філіп ДИКАНЬ;

17 листопада – Львів, кінопалац «Коперник» (вул. Коперника 9, 18.00), модератор дискусій Василь РАСЕВИЧ;

18 листопада – Чернівці, кінотеатр «Чернівці» (вул. Університетська 10, 15.00), модератор дискусій Сергій ОСАДЧУК;

21 листопада – Одеса, Український клуб Одеси (вул. Катерининська 77, 14.00), модератор дискусій Діана КЛОЧКО.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути