chrome firefox opera safari iexplorer

Черкащан вчили говорити про почуття красиво

13 листопада 2011 о 17:33

Гумористичні переклади творів українських класиків черкащани могли прочитати на листівках, які їм роздавали 9 листопада – у День української писемності та мови. Про це пише Прочерк. 

Біля навчальних закладів міста волонтери громадської організації «Рідне місто Черкаси» пропонували узяти листівку й прочитати, як поетично про кохання говорять класики, а на яку нісенітницю може перетворитися зізнання, якщо занадто захопитися суржиком і сленгом. Тож черкащан цього дня закликали говорити про почуття красиво.

Фото procherk.info

— Люди по-різному реагують. Більшість позитивно – усміхаються, також вітають із Днем української мови, – розповідає волонтер, 5-курсниця Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Юлія Кнюпа.

Волонтери з ЧДТУ кажуть: дехто з черкащан навіть не знає, що є таке свято.

— Люди запитують, що роздаємо. Читають і усміхаються, — кажуть студенти.

Фото procherk.info

Акція до Дня писемності відбулася з ініціативи голови громадської організації «Рідне місто Черкаси», депутата Черкаської міської ради Сергія Отрешка. Він переконаний: сленг і суржик є у кожній мові, але про почуття треба говорити красиво.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути