chrome firefox opera safari iexplorer

Черкащан вчили говорити про почуття красиво

13 листопада 2011 о 17:33

Гумористичні переклади творів українських класиків черкащани могли прочитати на листівках, які їм роздавали 9 листопада – у День української писемності та мови. Про це пише Прочерк. 

Біля навчальних закладів міста волонтери громадської організації «Рідне місто Черкаси» пропонували узяти листівку й прочитати, як поетично про кохання говорять класики, а на яку нісенітницю може перетворитися зізнання, якщо занадто захопитися суржиком і сленгом. Тож черкащан цього дня закликали говорити про почуття красиво.

Фото procherk.info

— Люди по-різному реагують. Більшість позитивно – усміхаються, також вітають із Днем української мови, – розповідає волонтер, 5-курсниця Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Юлія Кнюпа.

Волонтери з ЧДТУ кажуть: дехто з черкащан навіть не знає, що є таке свято.

— Люди запитують, що роздаємо. Читають і усміхаються, — кажуть студенти.

Фото procherk.info

Акція до Дня писемності відбулася з ініціативи голови громадської організації «Рідне місто Черкаси», депутата Черкаської міської ради Сергія Отрешка. Він переконаний: сленг і суржик є у кожній мові, але про почуття треба говорити красиво.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути