chrome firefox opera safari iexplorer

Росія може претендувати на Севастополь

24 листопада 2011 о 11:31

Росія неофіційно вже давно вважає Севастополь своїм містом, однак існує ризик оголошення територіальних вимог щодо нього. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав директор Центру армії конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

"До територіальних вимог дуже близько, однак Україні нема чим відповісти на це, -  сказав він і при цьому зазначив, що Севастополь та вся територія Криму «буде залишатися територію ризикованою і такою, де можуть бути реалізовані російські плани».

«Однак саме тут винна українська сторона, бо за 20 років вона не зробила нічого для того, щоб в соціальному вимірі змінити погляди мешканців півострова на ці питання», — наголосив Валентин Бадрак.  Говорячи про можливу заміну кораблів ЧФ РФ на нові, Валентин Бадрак наголосив, на збільшенні ризиків для України у такому випадку.

«Це означає, що Росія може робити все що завгодно. Проте зі старими кораблями Росія теж може робити усе що завгодно: коли Росії потрібно було взяти участь у війні з Грузією, то вона зробила це. Коли підрозділ Чорноморського флоту потрібно було відправити на війну у Чечню, Росія зробила це і жодним чином з цього приводу не радилася з українською стороною», — резюмував експерт.

«Більш того російська сторона постійно тестує Україну. Наприклад, на Феодосійському курорті кілька років тому викинули російський десант. Потім кажуть: вибачте, це якась помилка, якийсь зухвалий командир щось не так зрозумів, а насправді це чітко сплановані речі для того, щоб з’ясувати наскільки може реагувати українська сторона на всі ці моменти», — зазначив Валентин Бадрак.

Нагадаємо, що за часів, коли мером Москви був Юрій Лужков російські політики неодноразово заявляли про необхідність порушити питання про територіальну приналежність Севастополя. Під час приїзду Лужкова до Криму, це питання піднімав особисто екс-мер російської столиці. У результаті таких заяв СБУ  заборонила йому в’їзд  до України. 

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути