chrome firefox opera safari iexplorer

Біля озера Світязь будують санаторій для афганців

29 листопада 2011 о 17:46

Будівництво біля о.Світязь Шацького району Волинської області санаторію для ветеранів Афганістану – знакова подія для цілої країни. Про це в коментарі УНН сказав голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький.

«На Західній Україні це перший такий заклад, та ще й в такому унікальному місці. Без перебільшення це можна назвати знаменною подією для України», — зазначив С.Червонописький.

Голова УСВА наголосив, що сподівається на появу таких санаторіїв по всій країні. За його словами, наразі в Україні є лише один подібний заклад, який знаходиться в Одесі.

«Я радий, що влада Волинської області не залишається осторонь від проблем афганців», — підкреслив С.Червонописький.

Раніше повідомлялося, що біля о.Світязь Шацького району Волинської області збудують санаторій для ветеранів Афганістану.

Подібний санаторій — перший оздоровчий заклад подібного типу в Західній Україні. Про це повідомив голова обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович сьогодні на зустрічі керівництва області з представниками громадських організацій ветеранів військових та правоохоронних органів.

За словами Г.Павловича, члени організації порушували питання будівництва лікувально-оздоровчого закладу перед владою упродовж 4 років. Однак, справу не було зрушено з місця. І лише у цьому році за сприяння голови облдержадміністрації Бориса Клімчука діалог вдалося вивести на конструктивний рівень.

Восени за кошти обласного благодійного фонду «Рідна Волинь» розпочато перший етап будівництва санаторію, другий — продовжать наступного року.

«У цьому центрі оздоровлюватимуться насамперед діти-чорнобильці, діти, батьки яких загинули під час аварії на ЧАЕС, ліквідатори», — підкреслив Григорій Павлович. Він додав, що путівки для оздоровлення будуть надаватися саме громадською організацією.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути