chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували двотомну збірку картин Катерини Білокур

07 грудня 2011 о 20:55

Сьогодні, 7-го грудня, в день народження видатної української художниці Катерини Білокур, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулася презентація 2–томного видання «Катерина Білокур» (видавництво «Родовід»).

Перша книга – «Катерина Білокур. Мистецька заповідь» – представляє твори художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва та Яготинського державного історичного музею. Книга видрукувана до 110-ліття (було у 2010-му році) від дня народження художниці.

Друга книга – «Катерина Білокур. Мистецтво народне, наївне, високе?» – об’єднала статті відомих мистецтвознавців, культурологів, письменників, соціологів, художників і журналістів, які аналізують творчість К.Білокур, визначають її місце та роль у культурі ХХ ст. Серед них: Оксана Забужко, Дженіфер Кан, Адріяна Кочман, Ірина Славінська, Тіберій Сільваші, Марія Нарозян, Артем Волокітін, Ніна Мурашкіна, Роман Мінін, Юлія Сорока та інші.

Матеріали другої книги подані під умовним кутом зору: хто для нас Катерина Білокур сьогодні, на початку третього тисячоліття? Особливе місце у другій книзі надано вибраним листам Катерини Білокур до Стефана Таранушенка, що зберігаються у Центральному архіві-музеї літератури і мистецтва України та у фондах Яготинського державного історичного музею.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути