chrome firefox opera safari iexplorer

Проект «Браво Писанка»

21 листопада 2010 о 20:27

Писанки — вічне минуле і вічне майбутнє України

«Писанки-це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб. Нам слід пишатися ним перед усім світом» (О. Довженко).

Ці слова Олександра Довженка мають пряме відношення до проекту «Браво Писанка». Ідея та концепція цього проекту народилась у 2004 році у Світлани Борисенко, яка є засновником компанії UKRWEST LTD в Канаді.

Були зроблені дослідження на наявність відеоінформації про писанку в Інтернеті, результати яких виявилися невтішними. Не було знайдено жодних цікавих і різноманітних відеоматеріалів про писанки взагалі. Не вдалося знайти їх і у фондах бібліотек в Канаді чи на Україні. За роки незалежності на Україні не створено жодного фільму про писанки.

Чим більше вивчалося це питання, тим переконливішою ставала ідея показати і розказати про феномен України у відеозображеннях.

Ідею створення циклу «Браво Писанка» підтримала велика кількість людей і компаній, серед яких культурологічна фундація «Цинамоновий хрущ» і особисто один з її засновників Володимир Швадчак. Велику спонсорську допомогу надала компанія «Надія» в м. Івано-Франківськ, а також Онисько Алла Семенівна,президент Малої Академії ремесел та етнографії м. Івано-Франківська, яка приклала великих зусиль, щоб вчити дітей писати Писанки.

Група, яка безпосередньо працювала над циклом, була інтернаціональною. Загалом, цикл допомагали створювати багато писанкарів і людей, просто закоханих у писанку і про них згадано у титрах.

В 2010 році компанія UKRWEST LTD представила цикл на порталі Youtube.com під іменем MsPysanka для всіх, кому цікаві українські традиції, а також писанка як відомий шедевр України.

Робота над циклом мала просвітницьку мету. Цикл відеосюжетів про писанку вже багато років чекало суспільство, бо писанка — найпривабливіший бренд України, створений її народом. А поки живе писанка, житиме український дух.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути