chrome firefox opera safari iexplorer

Випущено в обіг поштову марку «7 природних чудес України»

19 грудня 2011 о 12:44

Сьогодні у столиці презентували сім нових поштових марок, які ввійшли в малий аркуш під назвою «Сім природних чудес України».

Як відомо, акція «7 природних чудес України» проходила у 2008 році, її переможцями стали: Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Фото саме цих об'єктів від сьогодні мандруватимуть Україною у вигляді поштових марок.

З цієї нагоди у Великому операційному залі Центру обслуговування споживачів Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відбулася презентація та церемонія погашення спеціальним штемпелем «Перший день» художніх поштових марок  «Сім природних чудес України»,  в якій взяв участь ініціатор акції «Сім чудес України», Віце-спікер Микола Томенко.

«Сьогодні ми в партнерстві з «Укрпоштою» відправляємо в нову просвітницьку акцію наших переможців — 7 природних чудес України. Ще раз наголошую, що наша акція — це акція щоденного патріотизму, мета якої без великого пафосу показати ті унікальні об'єкти культури, історії та природи, що ми маємо», — зазначив Микола Томенко під час відкриття церемонії.

Дякуючи цим маркам, багато людей під час листування отримали можливість мимоволі ознайомитися з природною спадщиною України. Отже, є надія, що вони не лише милуватимуться красою природи, що зображена на марках, а й обов’язково відвідають ці унікальні місця.

З історії аркушу. Розробку концепцію та ескізу малого аркуша здійснила

відома українська художниця Марія Гейко. Тираж  становить 132 тисячі примірників Номінал кожної марки – 2,20 грн.  Дизайн штемпеля  виконав Євгеній Бородай. Автори зображень, які надав Фонд «Рідна країна», – Анастасія Сироткіна і Андрій Нестеренка (газета «Голос Україна») та Сюзанна Савчук і Юлія Царенко (прес-служба акції).

«Рідна країна»

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути