chrome firefox opera safari iexplorer

Марки «Сім природних чудес України» — серед кращих поштових марок України

04 квітня 2012 о 12:53

Для визначення кращих поштових марок України, виданих впродовж минулого року Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» провело конкурс «Краща поштова марка України 2011».

Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури.

На адресу Укрпошти з усіх регіонів України надійшло понад 500 анкет, у яких респонденти віддавали свої голоси за поштові марки, блоки та малі аркуші, що, на їх думку, є найкращими і гідними посісти призові місця у конкурсі.

За результатами голосування найкращим визнано художній поштовий блок «Щедра Україна. Весна» художниці Наталії Кохаль.

Друге місце посів художній поштовий блок «Українське подвір’я», художник – Кость Лавро.

На третьому місці – малий аркуш «Сім природних чудес України» дизайнера Марії Гейко.

Шляхом жеребкування було обрано трьох респондентів, які віддали свої голоси за марку-переможницю (блок) — Галина Шекета з Харкова, Юлія Максименко з Херсонщини, Наталія Боюн з Чернігівської області. Вони разом з авторами українських марок-переможниць 2011 року отримають цінні подарунки від Укрпошти.

Нагадаємо, конкурс на кращу українську поштову марку 2011 року Укрпошта оголосила 16 січня і тривав він до 16 березня.

Довідка «Рідної країни»

19 грудня 2011 року у Києві презентували сім нових поштових марок, які ввійшли в малий аркуш під назвою «Сім природних чудес України».

Як відомо, акція «7 природних чудес України» проходила у 2008 році, її переможцями стали: Біосферний заповідник«Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк«Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Фото саме цих об'єктів і мандруватимуть Україною у вигляді поштових марок.

З цієї нагоди у Великому операційному залі Центру обслуговування споживачів Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відбулася презентація та церемонія погашення спеціальним штемпелем «Перший день» художніх поштових марок  «Сім природних чудес України»,  в якій взяв участь ініціатор акції «Сім чудес України», Віце-спікер Микола Томенко.

«Сьогодні ми в партнерстві з «Укрпоштою» відправляємо в нову просвітницьку акцію наших переможців — 7 природних чудес України. Ще раз наголошую, що наша акція — це акція щоденного патріотизму, мета якої без великого пафосу показати ті унікальні об'єкти культури, історії та природи, що ми маємо», — зазначив Микола Томенко під час відкриття церемонії.

Завдячуючи цим маркам, багато людей під час листування отримали можливість мимоволі ознайомитися з природною спадщиною України. Отже, є надія, що вони не лише милуватимуться красою природи, що зображена на марках, а й обов’язково відвідають ці унікальні місця.

Розробку концепцію та ескізу малого аркуша здійснила відома українська художниця Марія Гейко. Тираж марок становить 132 тисячі примірників. Номінал кожної марки – 2,20 грн.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути