chrome firefox opera safari iexplorer

Через 2 роки для більшості українців шенген стане безкоштовним

20 грудня 2011 о 09:25

Нова угода про пом'якшення візового режиму для в'їзду українців до країн Євросоюзу передбачає, зокрема, збільшення кількості безкоштовних віз і скасування оплати за терміновість оформлення.

Політичні положення нової угоди про візову лібералізацію були узгоджені напередодні під час саміту Україна-ЄС, але сам текст буде готовий до підписання лише на початку січня, пише "Коммерсант-Україна" з посиланням на європейських дипломатів.

Крім того, потім документ ще мають ратифікувати парламенти країн-членів ЄС. Як правило, цей процес триває близько двох років.

За новою угодою збільшиться кількість безкоштовних віз, які видаються країнами ЄС. Від візового збору будуть звільнені ще три категорії громадян — представники недержавних структур, будь-яких професійних об'єднань і релігійних організацій.

Під час переговорів українська сторона також вимагала від ЄС скасувати оплату вартості послуг візових центрів — комерційних посередників при консульствах — для малозабезпечених громадян, наприклад пенсіонерів. Але цього досягти не вдалося, визнав високопоставлений український дипломат.

«Європейські партнери пояснили нам, що це дуже важко реалізувати. Але ми домовилися про інше поліпшення: ЄС скасовує оплату за терміновість оформлення візи», — пояснив він.

Угода також істотно підвищить клас шенгенських віз, що видаються українцям.

Так, у чинній угоді між Україною і Євросоюзом декларується, що громадянам, які часто відвідують країни ЄС, повинні видаватися багаторазові візи терміном «до року», а для окремих категорій — «до п'яти років».

Зараз багато європейських консульства користуються нечіткістю формулювання і видають мультивізи на короткий термін — на місяць, а то й на кілька днів, тим самим змушуючи українців знову звертатися за візою перед кожною наступною поїздкою. У новому договорі визначення термінів будуть уточнені, і з'являться слова «рік» і «п'ять років» відповідно.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути