chrome firefox opera safari iexplorer

В центрі Києва по-рейдерськи виселяють чергову бібліотеку

23 грудня 2011 о 13:08

У жовтні цього року почався процес ліквідації центральної бібліотеки Шевченківського району ім ... Плужника на вулиці Прорізній, 15.

Про це повідомив у своєму блозі голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Як зазначає чиновник, площа бібліотеки разом із фондосховищем і читальною залою становить 317 м ².

Таку інформацію голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець отримав від Центральної публічної бібліотеки імені Лесі Українки, філією якої є бібліотека ім. Плужника.

"Це не перший випадок, коли влада намагається виселити бібліотеку із займаних приміщень. Нагадую, що нещодавно заради розміщення амбулаторії бібліотеку сімейного читання Чапаєвка у Голосіївському районі виселили у фойє школи. Сьогодні виникла загроза виселення бібліотеки у самому центрі міста, тому що на приміщення читальні претендують державні службовці ", — підкреслив Бригинець.

За наданою самою бібліотекою інформацією, Національне агентство України з питань державної служби планує розмістити у приміщенні бібліотеки ім. Плужника Інформаційно-ресурсний центр з питань адміністративної реформи.

«У бібліотеці ім. Плужника переконані, що управління не планує виселення бібліотеки, а лише хоче підселити до бібліотеки адміністративно-ресурсний центр, але навіть часткове зменшення бібліотечних площ є злочином проти культури. Тим більше, як показує практика, ніхто не зупиняється на частковому знищенні установи культури. І бізнесмени, і чиновники намагаються пройти рейдерський шлях до кінця», — зазначив Бригинець.

Голова комісії звернувся до голови КМДА А. Попова із проханням не допустити виселення бібліотеки із займаного приміщення, оскільки виселення і перепрофілювання бібліотек заборонено Постановою Верховної Ради України Про введення мораторію на виселення редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книжкових магазинів, підприємств з розповсюдження книг та преси.

Також депутат висловив сподівання, що громада не дасть знищити одну з небагатьох публічних бібліотек у місті та стане на її захист.

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути