chrome firefox opera safari iexplorer

Новий рік не по-українськи

05 січня 2012 о 11:47

Чекав цього свята — як всі нормальні українці, зі старими проблемами і сподіваннями, що нова сторінка, 2012-та, їх обов'язково вирішить і подарує масу приємних сюрпризів та перспектив.

Новорічний настрій вдома донька і дружина створили самі — ялинковий букет зі смачними прикрасами, як колись у дитинстві — горішками, цукерками, пряниками. Смачні страви на столі, шампанське і ... телевізор.

А тут знову «дежавю» — ми у Росії чи в Україні? Новорічні вогники із зірками російської естради, російською мовою, з російськими жартами і побажаннями... І скрізь — Басков, Кіркоров, Галкін... Оросійщені вже повністю Повалій, Білик, Ані Лорак... Навіть начебто український за національністю, але російськомовний «Квартал-95» запрошує зірок теж з-за кордону — з Росії.

Друзі, невже у нашій країні немає своїх співаків? Де Океан Ельзи, Скрипка, Пономарьов, Лама, Гайтана, Бурмака та багато інших, про існування і репертуар яких ми дізналися після революції 2004-го?

В якій країні ми живемо? І чи хочемо жити в ній далі? Проходить же повна асиміляція населення!!! У нас передачі про зірок шоу-бізу — це програми про зірок російської естради, про наших зірок ви щось чули, окрім розлучення Пономарьова та доньки Ані Лорак, яку, як твердять журналісти, «очікувала вся Україна»?! Чи може, я не ті канали дивився?!

Я хочу чути з телевізора нормальну україномовну сучасну пісню, хочу, щоб моя донька ставила у рінгтони на мобільному не Стаса Михайлова, а когось із наших — є купа цікавих колективів — Тартак, ТНМК, Друга ріка і т.п.

Я просто хочу, щоб у нашої країни БУЛО власне майбутнє, а не те, яке їй напишуть північні сусіди, такі загребущі і підступні.

І хочу, щоб влада нарешті просто перестала бути брехливим лякливим зайцем, який ладен родину свою продати за капустяний лист зеленого кольору...

Євген Федоренко, м. Кіровоград

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути