chrome firefox opera safari iexplorer

Зниклий на Львівщині пам’ятник Шевченку знайшли на Буковині

15 січня 2012 о 21:25

Пам’ятник видатному поету Тарасу Шевченку, що зник на Львівщині, віднайшовся у Чернівецькій області.

Як пише газета «Новий погляд», ще минулого літа жителі села Сопошин Жовківського району забили тривогу з приводу пам’ятника Т.Шевченкові, який зник з території колишнього колгоспу. Пам’ятник був встановлений 40 років тому, його автор — скульптор Володимир Одрехівський.

У зв’язку з інцидентом, депутати Львівської облради направили звернення до правоохоронних органів з проханням з’ясувати, куди зник пам’ятник.

Тим часом, один з мешканців Сопошина побачив в Інтернеті статтю про те, що в місті Новодністровськ (Чернівецька область) 24 серпня урочисто відкрили пам’ятник Т.Шевченкові. На фотографії мешканець Сопошина впізнав пам’ятник, що зник з їх села, тільки тепер він був у бронзі.

Фото zaxid.net

Коли представники села поїхали в Новодністровськ, то з’ясувалось, що пам’ятник був встановлений стараннями екс-мера міста Руслана Панчишина (20 вересня 2011 року 21 депутат Новодністровської міської ради відправив Панчишина у відставку, висловивши йому недовір — ред.), який запевнив жителів містечка, що пам’ятник виготовили на його замовлення скульптори зі Львова і що для казни міста пам’ятник практично обійшовся безкоштовно.

У процесі розмов з владою міста з’ясувалось, що Р.Панчишин придбав пам’ятник за 300 грн у підприємця з Львівської області Ігоря Білана, який купив територію колишнього колгоспного двору разом з пам’ятником. Але, як пише газета, виявилося, що І.Білан є тестем Р.Панчишина.

За інформацією видання, в даний час питанням законності всіх стадій передачі пам’ятника займаються правоохоронні органи.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути