chrome firefox opera safari iexplorer

Церква застерігає від легковажних хрещенських купань

17 січня 2012 о 14:37

Представники УПЦ КП та УПЦ МП нічого не мають проти традиційного народного купання на Водохреща, якщо віряни дотримуються правил елементарної безпеки та не просто моржують, а сприймають купання як продовження духовного очищення.

Про це під час прес-конференції у медіа-холі УНН повідомили голова інформаційного управління УПЦ КП, єпископ Євстратій (Зоря) та голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, протоієрей Георгій Коваленко.

За словами церковників, не слід ставитися легковажно до традиції зимового хрещенського купання. Варто вжити заходів безпеки та зважати на свій стан здоров’я.

Крім того, протоієрей Георгій Коваленко наголосив, що ця та подібні народні традиції не є обов’язковими до виконання, але вони прикрашають свято Богоявлення.

Представники церкви наголосили, що вода після освячення повертається до тих властивостей, які вона мала під час створення світу, але це не означає, що вона повністю очищується від усіх забруднень. Тому освячувати для внутрішнього вживання слід чисту воду.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути