chrome firefox opera safari iexplorer

Столичного градоначальника можуть обрати 28 жовтня

01 лютого 2012 о 11:01

Представники опозиції зареєстрували у Верховній раді законопроект про проведення 28 жовтня чергових виборів київського міського голови й депутатів міськради.

Про це пише «Коммерсант».

Законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо виборів у Києві» підготував і вніс 31 січня у Верховну раду народний депутат від БЮТ Юрій Одарченко.

За його словами, законопроект обумовлений «економічною доцільністю».

«Було б вигідно провести чергові вибори в Києві одночасно з виборами в Раду, у жовтні 2012 року. Це допоможе суттєво заощадити кошти, тому що окружні виборчі комісії будуть займатися організацією виборів, використовуючи ті самі приміщення й транспорт»,— йдеться у пояснювальній записці до документа.

У той же час заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважається, що одночасно вибори мера Києва й депутатів Київради проводити не можна, бо строк повноважень київського мера закінчується в 2012 році, а депутатів Київради — у 2013 році.

Депутати міськради також уважають, що їх повноваження закінчуються в наступному році.

«Вибори у Київраду повинні відбутися в 2013 році. Якщо проводити їх в 2012 році, виходить, що міськрада недотягує до закінчення свого строку, тобто, це вже дострокові вибори, які окремо повинен призначити парламент»,— заявив секретар фракції УДАР у Київраді Віталій Карпунцов.

Разом з тим заступник голови парламентського комітету з державного будівництва й місцевого самоврядуванню Юрій Ключковський («НУ-НС») вважає, що «вибори в Києві правильно провести вже неможливо».

«Багато забули одну з норм чинної Конституції — про те, що всі місцеві вибори повинні проводитися одночасно, а виходить, найближча їхня дата — 2015 рік — це як один з варіантів»,— сказав він.

У Партії регіонів не виключають, що підтримають законопроект опозиції.

«Ініціатива здорова — вибори в Києві однаково доведеться проводити, а прийняття цього документа дозволить заощадити кошти держбюджету. Думаю, наша фракція може його підтримати»,— заявив заступник голови парламентського комітету з державного будівництва й місцевого самоврядування регіонал Олександр Черноморов.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути