chrome firefox opera safari iexplorer

Українці живуть менше від європейців на 14 років

02 лютого 2012 о 16:12

Сьогодні у приміщенні Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему: «Яким повинен бути в Україні 2012 рік – Рік спорту та здорового способу життя».

У роботі «круглого столу» взяв участь Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.  

Нагадаємо, що у відповідності до Указу Президента 2012 рік в Україні оголошено Роком спорту та здорового способу життя.

«Сьогодні ми знаходимося в такій ситуації, коли влада не лише щорічно, а й щомісячно повинна починати свою роботу з оцінки таких базових характеристик, які стосуються загальної якості життя людини, особливо у вимірах тривалості життя», — зазначив Віце-спікер.

Станом на 1 січня 2012 року Україна за тривалістю життя відстає від країн Європейського Союзу на десять з половиною років життя.  «Тому, думаючи про народжуваність, нам все-таки треба думати про те, як побороти високі показники смертності та підвищити тривалість життя. А здоровий спосіб життя – один з елементів якості життя, а отже і його тривалості», — додав Віце-спікер.

Сьогодні, крім шкіл та вишів, на безоплатній основі молодим людям та школярам практично нема де займатися фізичною культурою і спортом. Водночас,  існують такі школи і, особливо, виші, в яких після закінчення навчального процесу у басейнах, спортивних залах тощо можна займатися лише на платній основі.

З цього випливає, що держава за бюджетні кошти будували спортивну інфраструктуру у школах і вишах, а там ні студенти, ні школярі не мають можливості займатися.

Нагадаємо, що в Парламенті була піднята тема необхідності відновлення інструкторів фізичної культури і спорту у сільській місцевості (відповідний законопроект було ухвалено у першому читанні).

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути