chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник незаконно закрив коледж для дітей-інвалідів

09 лютого 2012 о 09:21

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України незаконно закрило Міжнародний медичний коледж для сліпих та глухих дітей у Києві.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції у Києві заявив виконуючий обов’язки директора приватного вищого навчального закладу «Міжнародний медичний коледж» Віктор ЧЕРНИШОВ.

Він повідомив, що Міжнародний медичний коледж протягом 20 років навчає сліпих дітей за спеціальністю “медична сестра-масажист” та глухонімих — за спеціальністю “зубний технік”. Усього з 1991 по 2011 рій коледж закінчили 3400 осіб.

У червні 2011 року, за словами В.ЧЕРНИШОВА, на центральному вході до коледжу з’явилася табличка зі співзвучною з коледжем назвою – “Міжнародний коледж медицини”. Згодом, зауважив він, на території навчального закладу та у його приміщенні почали з’являтися плакати, на яких повідомлялося, що Міжнародний медичний коледж (ММК) позбавлено права на освітню діяльність, натомість, всі права переходять до Міжнародного коледжу медицини (МКМ).

Комісія Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, до якої звернулося керівництво ММК, влаштувало восени 2011 року перевірку саме їхнього закладу, а не МКМ, зазначив В.ЧЕРНИШОВ. Комісія, яка, за його словами, проводила перевірку лише кілька хвилин, ухвалила офіційний висновок, що умови навчання у закладі не відповідають нормам, а рівень знань учнів є дуже низьким.

В апеляції акту перевірки директору Міжнародного медичного коледжу було відмовлено.

“Тиск на директора з боку членів комісії та чиновників міністерства був настільки серйозним, що в нього стався серцевий напад і він помер”, – повідомив В.ЧЕРНИШОВ і додав, що ця подія сталася 23 листопада — за день до того, як результати перевірки комісії були розглянуті на засіданні Державної акредитаційної комісії України.

“Вони не лише протягом трьох хвилин ухвалили рішення закрити нашу освітню діяльність, вони ще й прийняли рішення зобов’язати покійного Геннадія Гребенюка (директора коледжу) нагально перевести дітей в інші навчальні заклади”, – заявив В.ЧЕРНИШОВ і зауважив, що в Києві більше немає освітніх закладів, які навчають сліпих та глухонімих на молодших медичних спеціалістів.

У свою чергу, юрист Олег ВЕРЕМІЄНКО наголосив, що після складення акту про незадовільну роботу коледжу керівництву не було надано достатньо часу на усунення недоліків, як це передбачено законодавством – у них відразу відібрали ліцензію.

Водночас, за його інформацією, 7 лютого МКМ уже отримав ліцензію.

Присутній на прес-конференції член Гуманітарної ради при Президентові України, правозахисник Семен ГЛУЗМАН наголосив, що 9 лютого повідомить Президента Віктора ЯНУКОВИЧА про ситуацію із закриттям Міжнародного медичного коледжу.

Міністр освіти бореться з освітою тих дітей, які й так обділені в нашій країні”, – наголосив він.

Нагадаємо, не так давно з'являлася інформація, що влада просто хоче відбрати приміщення, в яке планують заселити вболівальників на Євро-2012.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути