chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають День працівників сфери інформаційних технологій

14 лютого 2012 о 10:51

День спеціаліста з інформаційних технологій. Цього дня в 1946 році запрацював перший електронний комп’ютер у світі. Створили його у США і саме від нього сучасні комп'ютери успадкували двійкову систему числення. На сучасному ринку праці – саме IT-фахівці є найбільш затребуваними та добре оплачуваними.

В Україні професія комп’ютерника – одна з найбільш дефіцитних. На одного айтішника претендує 3 компанії, при тому більшість із них – іноземні, говорить Ганна Журавльова, координатор проектів міжнародної рекрутингової компанії.

Всього в Україні близько 40 тисяч програмістів, і три чверті з них працюють в аутсорсингових компаніях, тобто іноземних фірмах, департаменти яких розташовані в Україні.

Так відбувається, тому що вітчизняні університети досі готують висококваліфікованих фахівців, які, до того ж набагато «дешевші», ніж європейські, зазначає Ганна Журавльова.

«Український ІТ- ринок розвинутий на двох рівнях. Перший рівень – білий, це айтішники, які обслуговують компанії. Другий – сірий – це компанії, які працюють на українській території і виробляють продукти, які продаються закордон за великі кошти. В останньому огляді ринку праці Східної Європи Україна посідає третє після Польщі та Угорщини місце за кількістю спеціалістів, які обслуговують інші країни і перепродають продукти високого рівня», – розповіла Ганна Журавльова.

«Це наш авангард»

Середня зарплата ІТ директора становить 24 тисячі гривень на місяць, фахівець із мови програмування «C++» заробляє 15 тисяч. Однак, умови для розвитку ІТ-бізнесу (бізнесу інформаційних технологій) в Україні не створені, говорять представники галузі. Тому талановиті програмісти просто виїжджають з країни. Віце-президент асоціації «Інформаційні технології України» Ігор Лисицький, вбачає у цьому не лише негатив.

«Я до цього помірковано ставлюся. Бо з одного боку від нас їдуть найкращі, а з іншого боку, це є наш актив за кордоном, це наш авангард, який потім може притягнути в країну нові проекти, інвестиційні пропозиції тощо», – стверджує Ігор Лисицький.

Кінцевий український продукт не користується поки попитом

Закордон поки не купує кінцевий український продукт. Там просто використовують українських фахівців для створення власних програм. І 80% валового прибутку цієї індустрії в Україні складає прибуток саме аутсорсингових компаній, зауважив Ігор Лисицький.

На початку минулого року у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає звільнення підприємств ІТ-сфери від ПДВ. Це сприяло б розвитку галузі, стверджують ініціатори документа. Однак поки що законопроект проголосований лише в першому читанні.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути