chrome firefox opera safari iexplorer

В Карпатах вже працюють підйомники і сніжні гармати

06 грудня 2010 о 20:50

Цього року туристам обіцяють нові траси. Проте за нове задоволення доведеться і більше платити...

Драгобрат — найвища і екстремальна лижна база в Україні. Як правило сюди їдуть, щоб покататися по першому снігу. Втім, щоб потрапити на гору, туристам доводиться проходити нелегкий шлях.

Щороку зима до України спускається саме з цих гір. Близнюка і Стіг — одні з найвищих вершин в Україні. Біля їх підніжжя і розташована лижна база з сотнею готелів і котеджів.

На вершину можна добратися на підйомниках крісел і бугелів. А любителі екстремального фрирайда можуть піднятися ще вище пішки. Саме тут як правило випадає перший сніг, а тримається аж до середини травня.

Потрапити на Драгобрат можна, доїхавши до села Ясиня з Івано-Франківська. Далі — тільки на могутньому джипі, хоча краще всього на Уазіку або Газі-66. Із-за довгої дороги планувати відпочинок слід щонайменше на три доби. За це доведеться викласти від півтора тисячі гривень. На Новий рік — удвічі дорожче. Втім, від туристів відбою немає.

Найзручніший український курорт — Славськоє, не дивлячись на низьку висоту гір і черги на підйомники. Зате потрапити сюди можна прямим поїздом з Києва або Львова. Покататися на вихідних в Славськом коштуватиме в середньому 700 гривень.

Михайло Кинаш, глава Славського селищної ради: «У Славськом одночасно можуть знаходитися до 14 тисяч туристів. Є 46 баз відпочинку, 20 підйомників, крісел і бугелів. Є де кататися і де відпочити» .

Зараз сніг тут тільки почав падати. Місцеві жителі говорять: щоб гора повністю засніжилася, потрібно ще принаймні тиждень. Втім, охочих покататися по першому снігу це не зупиняє.

Вже в ці вихідні запустили підйомники і в Буковелі. З настанням морозів тут запрацювали сніжні гармати. Відпочинок з мешканням на курорті взимку обійдеться від півтора тисяч гривень в добу. Втім, набагато дешевше житло можна знайти в довколишніх селах, що в півгодини їзди. Тоді відпочинок вийде значно дешевше.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути