chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро-2012 склали меню із 10 найпопулярніших українських страв

20 березня 2012 о 16:40

У рамках всеукраїнського конкурсу «Смакуй, Країно!» президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса та міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк представили національне меню Україні — десять найпопулярніших традиційних українських страв.

«Наближення знакової для України події Євро-2012 сподвигло нас популяризувати українську національну кухню не тільки серед українців, але і серед іноземних гостей — футбольних фанатів. Тому Український клуб аграрного бізнесу та Міністерство аграрної політики і продовольства вирішили провести всеукраїнський конкурс і визначити національне меню і національну страву», — сказав Ліссітса, якого цитує ЛІГАБізнесІнформ.

Ліссітса розповів, що починаючи з 15 лютого, в оргкомітет конкурсу можна було надсилати рецепти національних кулінарних страв. «Всього організатори отримали більше тисячі рецептів з різних регіонів країни та з-за кордону», — зазначив він.

За словами Ліссітси, спеціально створена комісія з істориків, етнографів, рестораторів і шеф-кухарів вибрала 10 страв, які склали національне меню:

  • борщ український
  • капусняк запорізький
  • холодець
  • сало з часником
  • деруни традиційні
  • ковбаса домашня
  • налисники з сиром
  • порося, запечене з гречаною кашею
  • вареники з капустою й грибами
  • пиріг з яблуками.

За словами організаторів конкурсу, сформоване національне меню буде представлено в мережі ресторанів-партнерів конкурсу. 

Крім цього, як зазначив Присяжнюк, з сьогоднішнього дня починається голосування за найкращу національну страву України.

Рецепти-фіналісти першого етапу конкурсу опубліковані на офіційному сайті конкурсу, з них шляхом Інтернет- і смс-голосування пропонується вибрати одне блюдо-переможець, яке буде представлено 20 травня.

Розділи: Суспільство

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути