chrome firefox opera safari iexplorer

До Чорного моря може потрапити ціаністий калій

23 березня 2012 о 10:45

Найсильніша неорганічна отрута – ціанистий калій – може потрапити до Чорного моря. Небезпека виникла після руйнування грузинської хімічної фабрики, заявив лідер партії «зелених» Грузії Георгій Гачечиладзе.

За його словами, фабрика розташована між Кутаїсі і Зестафоні (Західна Грузія). Будівлю, де зберігалися сотні кілограмів ціанистого калію, зруйнував сніг. Таким чином небезпечна речовина, яка там зберігали, опинилася під завалом. Про її долю наразі нічого невідомо.

«Якщо ціанистий калій потрапить у довкілля, населенню буде загрожувати серйозна небезпека, адже доза навіть менше грама цієї речовини смертельна для людини», — заявив Гачечиладзе.

Лідер «зелених» вважає, що якщо міністерство охорони навколишнього середовища Грузії своєчасно не прореагує, то ціанистий калій спочатку потрапить до річки Квір, а з неї – у Чорне море.

«Разом з тим, ця смертоносна речовина може також випаруватися і знову повернутися на землю у вигляді дощу, що також становить серйозну загрозу», — попередив Гачечиладзе.

Зазначимо, що науковці теж б'ють тривогу: біля кримських берегів Чорного моря знайдено сотні контейнерів хімічних боєприпасів, затоплених тут ще в 1941 році.

Проби води показали, що бочки з хімікатами вже почали розкладатися. Отруйні речовини становлять серйозну небезпеку для життя людей і екології. Відомо, що в затоплених бочках міститься іприт і люїзит. Якщо хоч би одна бочка почне протікати — не уникнути катастрофи

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути