chrome firefox opera safari iexplorer

До Чорного моря може потрапити ціаністий калій

23 березня 2012 о 10:45

Найсильніша неорганічна отрута – ціанистий калій – може потрапити до Чорного моря. Небезпека виникла після руйнування грузинської хімічної фабрики, заявив лідер партії «зелених» Грузії Георгій Гачечиладзе.

За його словами, фабрика розташована між Кутаїсі і Зестафоні (Західна Грузія). Будівлю, де зберігалися сотні кілограмів ціанистого калію, зруйнував сніг. Таким чином небезпечна речовина, яка там зберігали, опинилася під завалом. Про її долю наразі нічого невідомо.

«Якщо ціанистий калій потрапить у довкілля, населенню буде загрожувати серйозна небезпека, адже доза навіть менше грама цієї речовини смертельна для людини», — заявив Гачечиладзе.

Лідер «зелених» вважає, що якщо міністерство охорони навколишнього середовища Грузії своєчасно не прореагує, то ціанистий калій спочатку потрапить до річки Квір, а з неї – у Чорне море.

«Разом з тим, ця смертоносна речовина може також випаруватися і знову повернутися на землю у вигляді дощу, що також становить серйозну загрозу», — попередив Гачечиладзе.

Зазначимо, що науковці теж б'ють тривогу: біля кримських берегів Чорного моря знайдено сотні контейнерів хімічних боєприпасів, затоплених тут ще в 1941 році.

Проби води показали, що бочки з хімікатами вже почали розкладатися. Отруйні речовини становлять серйозну небезпеку для життя людей і екології. Відомо, що в затоплених бочках міститься іприт і люїзит. Якщо хоч би одна бочка почне протікати — не уникнути катастрофи

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...