chrome firefox opera safari iexplorer

Парк «Київ у мініатюрі» може отримати статус скверу

26 березня 2012 о 09:49

Комісія Київської міської ради з питань культури і туризму рекомендує Київраді надати статус скверу парку «Київ у мініатюрі» у Гідропарку.

Про це сказано в повідомленні прес-служби депутата Київрада, голови комісії Олександра Бригинця.

«Парку „Київ у мініатюрі“ у Гідропарку буде надано статус скверу. Відповідне звернення було підтримано депутатами на засіданні постійної комісії Київради з питань культури і туризму», — сказано в повідомленні з посиланням на депутата.

У повідомленні зазначається, що «Київ у мініатюрі» — унікальний парк, єдиний не тільки в Україні, але і у всьому СНД.

«Аналогічні парки є гордістю всіх міст, де вони перебувають, а в нас він на межі виживання. Питання стало руба: або місто допоможе „Києву в мініатюрі“, або „Київ у мініатюрі“ перестане існувати», — сказано в повідомленні.

Зі слів депутата, зараз команда, яка працює над проектом «Київ у мініатюрі», змушена платити щорічно тільки за оренду землі понад 2 млн гривень, що за умови безкоштовного входу для школярів, малозабезпечених сімей, пенсіонерів і ветеранів і низької ціни (15 гривень) для всіх інших робить парк збитковим.

«Так, у нас був вибір — або надати парку відповідний статус і встановити некомерційну символічну ціну за користування земельною ділянкою, або змусити автора проекту відмовитися від низької ціни на квитки і від соціальної функції: безкоштовного відвідування для певних категорій населення. Ми зупинилися на першому варіанті», — цитує прес-служба Бригинця.

Парк відкрився 23 червня 2006 року.

На його території площею 1,8 га розташовано 57 копій-макетів архітектурних і історичних споруджень сучасного міста в масштабі 1:33.

У міні-Києві близько 700 об'єктів.

Як повідомляло агентство, Київська міська рада вирішила виділити комунальному об'єднанню «Київзеленбуд» 60 млн гривень на реконструкцію парків і скверів в 2012 році.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути