chrome firefox opera safari iexplorer

26 квітня почнуть будувати другий саркофаг на ЧАЕС

27 березня 2012 о 15:12

Будівництво нового укриття над аварійним блоком Чорнобильської АЕС Україна почне 26 квітня. Про це заявив президент України Віктор Янукович в ході саміту з питань ядерної безпеки у Сеулі.

Янукович висловив подяку міжнародному співтовариству за підтримку, яку отримала Україна у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, передає прес-служба президента України.

«Торішня Київська міжнародна конференція донорів була успішною, і 26 квітня Україна починає будівництво нового конфайнмента над аварійним блоком Чорнобильської атомної станції», — додав він.

Глава держави підкреслив, що в Україні «реалізується багаторівневий, інтегрований підхід до забезпечення ядерної безпеки».

Новий саркофаг є арочною конструкцією з прольотом 257,4 метра, висотою 108,4 метра і довжиною 150 метрів. Об'єкт розрахований на 100 років експлуатації і дасть можливість здійснити витяг паливовмісних матеріалів та їхнє кондиціонування для подальшого безпечного зберігання.

У квітні 2011 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав допомогу уряду України в організації міжнародної конференції зі збору коштів для покриття відсутнього фінансування проектів Чорнобильського фонду «Укриття» і «Рахунку ядерної безпеки».

Банк спільно з іншими донорами повідомив про виділення 750 мільйонів євро на перетворення Чорнобильської атомної електростанції на екологічно безпечний об'єкт.

В цілому, будівництво арки нового саркофага на ЧАЕС буде коштувати 935 мільйонів євро.

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути