chrome firefox opera safari iexplorer

«Укриття» на ЧАЕС потребує ще 1 млрд. грн

17 березня 2011 о 01:01

Об’єкт «Укриття» на ЧАЕС і досі залишається небезпечним об’єктом на території  України. Із 22 завдань плану заходів щодо його перетворення в екологічно безпечну систему виконано лише 16.

Про це повідомив під час парламентських слухань Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

За його словами, на підтримку безпечного стану енергоблоків та об'єкта «Укриття» цьогоріч потрібно 1 млрд. грн.

У 2008 році було завершено роботи лише зі стабілізації будівельних конструкцій, а також локальну герметизацію «Укриття».

Водночас, заступник генерального прокурора України Віктор Занфіров звернув увагу на факти використання не за призначенням «чорнобильських грошей».

Так, за його словами, результати перевірок органами прокуратури засвідчили, що в Житомирській, Київській, Рівненській та інших областях відбувалися численні порушення під час виконання державних програм фінансування будівництва житла громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

«Державні кошти, практично, використовуються на заробітну плату. Зокрема, у 2010 році з виділених понад 200 млн. грн. на утримання персоналу використано майже 70%», — сказав В.Занфіров.

Окрему увагу також звернули на те, що в зоні відчуження міліція не забезпечує належної охорони Прип'яті, що дає змогу шукачам металу без перешкод проникати на забруднену територію та вилучати метал з метою подальшої його реалізації.

Окрім того, не вживаються заходи щодо укріплення берегів річок та свердловин колодязів, унаслідок чого триває міграція радіонуклідів у підземні водні горизонти та басейни Дніпро.

Детальніше про парламентські слухання читайте тут.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути