chrome firefox opera safari iexplorer

Заходи щодо відзначення 25 річниці аварії на ЧАЕС

26 квітня 2011 о 09:11

Спеціальне пленарне засідання в рамках 65-ї сесії Генеральної асамблеї ООН присвятять у вівторок 25-річчю аварії на Чорнобильській АЕС.

Його учасники розглянуть питання зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль з вивчення, ослаблення і зведення до мінімуму наслідків катастрофи в Чорнобилі.

Напередодні у зв'язку з цим у штаб-квартирі ООН відкрилася фотовиставка, присвячена чорнобильської аварії.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється рівно 25 років з дня найбільшої ядерної катастрофи у світі — аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

В Україні та світі відбудуться заходи, приурочені до 25-ї річниці аварії на ЧАЕС. Зокрема, сьогодні вночі в багатьох містах світу екологічні активісти запалять свічки в пам'ять про Чорнобильську катастрофу.

О 01 годині 23 хвилини 47 секунд за київським часом (25 років тому в цей час стався вибух на Чорнобильській АЕС), на Майдані Незалежності в Києві активісти Міжнародної громадської організації Центр Прип'ять та благодійного марафону Пам'ятай запалили 25 свічок у пам'ять про Чорнобильську катастрофу.

О 1:00 відслужать  панахиду по загиблих ліквідаторах аварії на ЧАЕС. По завершенні панахиди о 1 годині 23 хвилини 40 секунд (час вибуху на ЧАЕС) пролунає 25 ударів поминального дзвону — за кількістю років, що минули з дня трагедії.

Крім того, в зоні відчуження відбудеться зустріч президентів України Віктора Януковича та Росії Дмитра Медведєва. О 10:00 у Чорнобилі патріарх Кирило відслужить Великодній молебень. Як очікується, глава РПЦ відслужить заупокійну літію в зоні відчуження — біля саркофага 4-го енергоблоку ЧАЕС. О 12:00 у Чорнобилі розпочнеться церемонія відкриття меморіального комплексу Зірка Полин.

Крім цього, о 12:00 в Києві почнеться мітинг-реквієм І мертвим і живим і ненародженим біля меморіального комплексу Пам'ятник жертвам Чорнобильської трагедії та церемонія відкриття Алеї слави Героям — пожежникам Чорнобиля.

О 14:00 у Києві розпочнеться мітинг-реквієм біля пам'ятного знака Пам'яті жертв Чорнобиля і церемонія відкриття першої черги Парку пам'яті на перетині вул. Миколаєва та вул. Бальзака. О 16:00 відбудеться церемонія відкриття пам'ятника ліквідаторам Чорнобильської аварії на проспекті 40-річчя Жовтня, 15-а в Києві.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути