chrome firefox opera safari iexplorer

До дня Києва з'являться окремі смуги для громадського транспорту

28 березня 2012 о 13:29

У Києві до Дня міста введуть окремі смуги для громадського транспорту вздовж дев'яти найбільш завантажених вулиць та проспектів столиці.

Організувати окремі смуги для транспорту доручив профільним управлінням голова КМДА Олександр Попов.

«До Дня Києва ми плануємо реалізувати пілотний проект з організації окремих смуг для громадського транспорту. Такі смуги з'являться відразу у декількох районах міста. Якщо цей проект виявиться вдалим та результативним, ми зможемо швидко поширити його на весь Київ», — сказав Попов.

Так окремі смуги попередньо можуть бути обладнані у Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Подільському, Солом'янському та Шевченківському районах. До пілотного проекту увійдуть вулиці та проспекти, по яких щодня курсує велика кількість великогабаритних тролейбусів та автобусів.

Крім того, щоб забезпечити безперебійне функціонування таких смуг, Верховна Рада прийняла зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Так, штраф за паркування та заїзд на спеціальну смугу громадського транспорту приватних автомобілів збільшений до 510-680 гривень. Нові правила набудуть чинності після підписання президентом України та офіційного опублікування.

Також Київ буде ініціювати перед Верховною Радою відновлення права примусової евакуації незаконно припаркованих автомобілів, зокрема, кинутих на спеціальних смугах громадського транспорту.

Раніше у столиці такі смуги були відведені на вулицях Саксаганського, Жилянській, Максима Горького та Великої Васильківській.

Нагадаємо, що 6 березня на маршрутах громадського транспорту почали курсувати 102 нових автобуси та тролейбуси.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...