chrome firefox opera safari iexplorer

Книгу рекордів України поповнила найбільша колекція з космонавтики

10 квітня 2012 о 12:35

Найбільша колекція на тему «Космонавтика» знаходитися в м.  Виноградово, Закарпатської обл.

72 річний Йосип Гаснюк зібрав автографи всіх космонавтів радянського періоду.

Колекція налічує майже тисячу альбомів з картками, конвертами і фотографіями. 110 конвертів з оригінальними підписами космонавтів і астронавтів. Кожен конверт погашений печатками і бортовим гасінням.
Автографи є на конвертах, фото, листівках.

До колекції увійшли:

1. Космічні конверти без автографів — 5536 шт.
2. Космічні конверти з автографами космонавтів СРСР і колишніх соцкраїн, а так же країн, перерахованих в бортових гасіннях (міжнародні польоти) — 2782 шт.
3. Листівки та картки — 338 шт.
4. Поштові марки і блоки (на багатьох марках є автографи космонавтів СРСР, колишніх соцкраїн і астронавтів) — 6345 шт.
5. Книги з автографами, присвячені космосу (автографи космонавтів, астронавтів) — 100 шт.

Книга рекордів Україна має наявністю всіх підтверджуючих документів.

За інформацією прес-служби Книги рекордів України, частину своєї колекції Йосип Гаснюк безоплатно подарував Полтавському музею авіації та Космонавтики, а так же МДЦ «Артек».

Так само, ім'ям Почесного громадянина міста Виноградово Йосипа Гаснюка, названа одна з зірок нашої Галактики. Зірка виноградівця — 9-ої зоряної величини і її видно із Землі навіть через аматорський телескоп. Знаходиться вона в сузір'ї Ліра між яскравими зірками Денебом і Вегою.

Церемонія нагородження відбудеться 11 квітня о 13-00.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути