chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві найбільш затребувані айтішники

18 квітня 2012 о 12:42

У базі даних Державної служби зайнятості кожна 5 вакансія Києва – IT-спеціаліст. Про це на прес-конференції повідомив директор Державного центру зайнятості Петро Петрашко, передає кореспондент УНН.

«В 2011 році в базі даних Державної служби зайнятості налічувалось близько 6 тисяч вакансій IT спеціалістів. Серед усіх наявних вакансій цей показник у Києві становив 20%, тобто кожна 5 вакансія. Рівень укомплектування вакансій для IT спеціалістів становив майже 50%, разом з тим половина вакансій не була укомплектована через відсутність претендентів на працевлаштування або відсутність необхідних знань та кваліфікацій», — повідомив П. Петрашко.

Експерт додав, що у першому кварталі цього року у базі даних налічувалось близько 2 тисяч вакансій за професіями, що належать до сфери IT.  При цьому у 30% випадків роботодавець обіцяє мінімальну заробітну плату.

Як повідомляв УНН, Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти схвалив і рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект закону «Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції».

Згідно з законопроектом до 1 січня 2016 року для юридичних осіб – учасників економічного експерименту встановлюються спеціальні ставки загальнообов’язкових платежів,  зокрема, податок на прибуток у розмірі – 8% від бази оподаткування, єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування у розмірі – 36,76% від суми, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам.

Нагадаємо, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький переконаний, що  розвиток IT-технологій покращить показники вищих навчальних закладів у світових рейтингах.

«Українські університети повинні розвивати IT-технології, у тому числі впроваджувати їх у навчальний процес. Це дозволить значно покращити наші показники у світових рейтингах. Наші університети мають стати двигуном розвитку вітчизняної IT- індустрії і наукової діяльності загалом. Новий законопроект про вищу освіту створює для цього всі умови», — наголосив народний депутат.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути